עת להרוג ועת לרפוא

Time-toכמהות אנרגטית המתנסה בהתנסות אנושית אנו זקוקים להתאמה במעבר מדחיסות אנרגיה משתנה בין הנשמה לגוף הפיזי. ההתאמה מתרחשת דרך ארבעה רבדים של דחיסות אנרגטית. הרובד הרוחני, הרגשי, השכלי והפיזי.
לכל רובד תפיסות אמונה המאפיינות את הפרטים השונים. לחלק מאתנו החוויה האנושית מחוברת לידיעה שכולנו במהותנו מחוברים, חלקים משלם, המאפשר לנו את תחושת שייכות, עזרה הדדית ותחושת הערבות ההדדית .
ההפרדות לפרטים והניתוק מהאחדות נחווה באופן שונה בכל אחד מאתנו ולווה בפחדים שנטבעו במהלך הניתוק מהאחדות בתהליך הפכתנו לישויות אינדיבידואליות. במהלך ההפרדות נשכח המקור האחדותי אצל חלק גדול מהפרטים וכתוצאה מכך התרכזות והיאחזות באני הנפרד כמרכז של כל היש.                         להמשיך לקרוא

כשהחיים הם התנועה עצמה

http://www.dreamstime.com/stock-photography-clothes-image11580842בילדותי היה משחק מקרטון שבו היו דמויות מרכזיות כמו אישה, גבר, ילד ילדה ואליהן היו מצורפים דפים שהכילו פרטי לבוש שונים שכללו בגדים, נעליים, תיקים ואביזרים שונים. כל פעם לקחנו דמות הלבשנו אותה כראות עיננו ושחקנו עם הדמות שנוצרה. יכולנו לבחור לממש דמות כאוות נפשנו וגם לבנות את יחסי הגומלין בין הדמות עם הדמויות האחרות שנבחרו ברגע נתון של זמן כך שהתאפשר לנו לחוות יחסי גומלין בתוכנו ועם הסובב.  אפשרנו לכל דמות להיות בעלת ביטוי כפי שתפסנו אותה בתוכנו ללא כל שיפוטיות ובקורת ופשוט זרמנו עם הדמות.

ועולה השאלה למה בחיינו אנו לא מסוגלים להסתכל כך על החיים?. למה אנחנו לא יכולים לדמות את החיים למגרש משחקים שבו אנו יכולים לבחור את הדמות המשחקת, לבחור לממש כל פעם אפשרות ביטוי של הדמות משפע האפשרויות הקימות בה ולהתנסות בחוויית המשחק ברגע נתון של זמן. חווית משחק המתקיימת  בידיעה שיש לנו אפשרות לבחור באיזה משחק לשחק ועם מי. אנחנו לא נעלבים אם מישהו לא רוצה לשחק איתנו ונוכל לבחור אחרת משפע האפשרויות האחרות. הסתכלות זו על החיים כשאנחנו השחקנים, מאפשרת לדמיין כל פוטנציאל המבקש להתממש דרך ארון המלבושים שאנו יכולים לעטות על עצמנו מידי פעם. מאפשרת להגדיל את מגוון התפקידים ולהתנסות כשחקנים בהצגה בגילום תפקידים שונים. כל תפקיד מכיל את האמונות, הציפיות והתקוות המשויכים לכל דמות נבחרת, כשלכל דמות יש טווח ביטויים אפשריים שמימושם תלוי במצב ההתפתחות של הדמות ובתנאי הסביבה.
להמשיך לקרוא

החופש – מימוש דרך דיוק העצמי

מזמן המפץ הגדול, מראשית ההתחלות, האנרגיה ביקום נעה בתהליך של אבולוציה מתמשכת.  צירופים ייחודיים שונים של מידע, הנע לעבר עולמות שונים בתהליך של התפתחות ולמידה של הפוטנציאל האנרגטי הייחודי הנבחר. ההפרדות מהאחדות לוותה בתחושת תהליך של התפתחות תוך כדי דיוק עצמיחסר,רעב וריקנות, ובגעגוע לאחדות, לתחושת המלאות והשובע. הגעגוע יצר את התנועה והחיפוש מתמיד למלאות ולשובע ולאחוד מחודש עם מקורו – האחדות.

כדור הארץ, עולם החומר, הינו הכוכב היחיד הידוע לנו המאפשר ביטוי למגוון עצום של צירופים ושעצם ההתנסות בהם מאפשרת מגוון הופעה כמעט אינסופי. קיים בו מדרג אנרגטי מרמת דחיסות אנרגטית נמוכה (הרוח) ועד לרמת דחיסות אנרגטית גבוהה (הגוף) המובחנת ע"י מי שצופה בה. כלומר ברמת המורכבות הגבוהה קיימת צפייה באפשרות הגילוי והמימוש של מידע מרגע היווצרותו כפוטנציאל אנרגטי, דרך הוצאתו מהכוח אל הפועל – הגשמתו (מימושו) והמשך הנהגתו במודע ובמכוון. עולם החומר הוא עולם תהליכי המקיים התמרה מאנרגיה לחומר ולכן, עולם של זמן, פירוק לתהליכים, יצירת גבולות ויחסי גומלין. ככל שאנו נוכחים וערים בתהליך, מתבוננים ומתכוונים, מתאפשרת יצירת מציאות עשירה ורבת פרטים.

המורכבות הביולוגית הגבוהה ביותר הקשורה להתמרה בעולם החומר הוא האדם. מערכת אנרגטית דינמית המורכבת מספר רבדים (הרוחני, שכלי, רגשי ופיזי) דרכם מתאפשר השינוי בדחיסות המידע.

בתורות פילוסופיות רבות מומשג הפוטנציאל האנרגטי הייחודי באדם כנשמה. כשהשדה האנרגטי נדחס ונתחם הוא מהווה את הגוף הפיזי של הנשמה- מערכת משוכללת החווה את הנפרדות מהאחדות עם כמיהה פנימית נסתרת לאחדות שממנה נוצרה, כמיהה המאפשרת את התנועה והגילוי.

כשמידע מהחוץ נקלט הוא עובר התייחסות בהתאם לצירוף הייחודי של האמונות (הפילטרים) ברבדים שבאדם הקולט, מתורגם תוך התנסות במידע העובר ומתגלה (החוויה) בתוך גוף האדם הקולט אותו. כל רובד יכול להעביר מידע לרבדים האחרים. לדוגמא: חוויה גופנית יכולה להרחיב את לבנו לאהבה ללא  תנאי, הכלה וסובלנות לסובב הקשורים לרובד הרוחני והרגשי שלנו. סיעור מוחין יכול לקרב אותנו לתחושת האחדות. האפשרות קיימת בתנאי שאנו מאפשרים לרובד השכלי (השיפוטי והבקורתי) המצוי בבסיס הנפרדות שלנו (האגו) לתפוס מקום כמשרת ולא כשולט ואז מתאפשרת חוויה המאפשרת גדילה.

חווית הנפרדות מאפשרת את גילוי האחדות דרך מערכות יחסי הגומלין ביננו ובין הסובב אותנו.  יחסי גומלין עם הסובב אותנו מתהווים, משתנים ומתחדשים בכל רגע, דרך מערכות של נתינה וקבלה. בתנועה שלה בעולם החומר הנשמה מגלה על עצמה תכונות ויכולות ביטוי במגוון גדול. משתמשת בידע שאספה ממקורות שונים תוך התגלות והתנסויות שונות, כך היא חווה ולומדת, משתמשת בכלים שהביאה מעולם הרוח ומשלבת אותם ברמות הדחיסות המשתנות שבעולם החומר.
כפי שהגוף הפיזי, זקוק למזון חומרי על מנת יוכל לקיים עצמו, כך זקוקה הנשמה לחוויות על מנת להכיר, לממש ולהגשים את מהותה. צרכי ההזנה והמילוי בכל המדרג האנרגטי, הם הדרך של הנשמה להתחבר לרצון הפנימי שלה לגילוי והמימוש.
החופש האמתי שלנו הוא ביכולתנו לממש באומץ, במלא האוטנטיות את הפוטנציאל הייחודי שלנו.  ללא תלות באישור מהאחר, לא לפחד מאייך נתפס ע"י האחר. לדייק את עצמנו בכל רגע נתון של זמן. חופשיים משעבוד וכבילה לתגובות האוטומטיות ההישרדותיות כשאנו מרגישים איום על העצמי שלנו (לרוב דמיוני). האיום גורם לרובד הרגשי להצפה רגשית, לשיבוש וניתוק ממהותנו.

התגובות האוטומטיות שלנו אינן ניתנות לביטול אלא להנהגה בעזרת מודעות. המודעות עוזרת להקטין את עוצמת התגובה ולמנוע את ההצפה הרגשית בעזרת  תיחומה והפרדתה. המרחב שנוצר מאפשר לרובד השכלי לצפות בהצפה ולבחור להתחבר לחוויה פעם נוספת ממקום המאפשר תגובה מדויקת  יותר כשהרובד השכלי חובר לרובד הרגשי, כך שאנו נוכחים בחוויה ממקום מאוזן יותר.בנוסף, מאפשרת המודעות לקצר את זמן השהייה במצבים מעוררים תגובה רגשית הנובעת מאיום, ולכן איזון מהיר יותר. הפיזיולוג קלוד ברנאר (1878-1813) הגדיר את המושג הומאוסטזיס ואמר: "יציבות הסביבה הפנימית היא תנאי לחיים חופשים". כלומר "כושרו של הגוף החי לקיים סביבה פנימית יציבה – היכולת לשמור על יציבות הסביבה הפנימית של גופם, למרות השינויים החלים בסביבה החיצונית". המושג התייחס לרמה הפיזיולוגית/הפיזית אבל למעשה חופש אמתי הוא על כל הרבדים – הומאוסטזיס הוליסטי, כך שלא נהייה מטולטלים מכל אמירה, התנגדות ודעה של האחר עלינו.

התגובה הרגשית שלנו לכל מצב בחיינו מאפשרת את הדיוק למתאים לנו בכל רגע נתון של זמן.
כל מצב המעורר בנו טינה, מרירות, כעס, הוא מצב בו אנו מרגישים מאוימים, פגועים, לא אהובים, דחויים לא מוערכים, קודם כל על ידינו. התגובות הרגשיות שלנו מאפשרות לנו לברר לעצמנו מה  בתפיסת עצמנו עדיין לא מסודר, היכן אנו לא מעריכם את עצמנו ולא מקבלים את עצמנו באהבה. מצבי הצפה רגשית מאפשרים לנו לגלות את המקומות הכובלים ביותר שבהם אנו אסירים של אמונותינו. האחר אינו טוב או רע, הוא רק מראה המאפשרת את הכיול והדיוק של עצמנו. כל מצב המעורר בנו שמחה, מלאות התרגשות והכלה אנו במקום שדרכו מתמלאת הפנימיות שלנו אהבה והוא נכון לנו.

ברובד הרוחני, הכמיהה של הנשמה היא לממש את עצמה ולחזור לאחדות, לאהבה.  אבל הרובד הגופני מבקש לחוות עונג מידי, מלאות המספקת את רמת הנפרדות, ולפעמים נוצר מאבק בין הרבדים השונים. האחריות שלנו כישות רוחנית בהתנסות אנושית היא לממש את הפוטנציאל שלנו.

חופש אמיתי  ממקום בוגר, מלווה תמיד בלקיחת אחריות על מעשנו והתנהגותנו. מימוש עם אחריות אישית מלאה על ההזנה שלנו בכל הרבדים עם כבוד ואפשור למסע של האחר לדיוק עצמי. כשאנו לוקחים אחראיות עצמנו בהתפתחות האישית, אנו לוקחים אחריות גם על חלקנו בערבות ההדדית המאפשרת את החזרה לאחדות.

המחלה כמראה משרתת וחלקנו ביצירתה

בריאות אינה מצב סטטי אלא תהליך מתמשך של התאמה לדרישות המשתנות של החיים.  אנחנו חווים את החיים דרך ארבעת הרבדים (רוחני, שכלי, רגשי ופיזי) חלונות ההסתכלות שלנו על החיים. לכל רובד תפיסות ואמונות משלו. גמישות והכלה את המצבים שבחיינו, יכולתנו לקיצור משך השהיה  שלנו במצבים מטלטלים תאפשר איזון ושיתוף פעולה בין הרבדים ותאפשר את הגילוי והביטוי של המהות הפנימית (הנשמה) בשמחה ואהבה ויעודד בריאות טובה.

הפנימיות של האדם (הפוטנציאל האנרגטי) אינה ניתנת לצפייה ישירה. התממשות הפנימיות משתקפת דרך מצבנו הבריאותי ומציאות חיינו. כשהחיים אינם מספקים והאדם חי "ליד" החיים ואינו ממצה את
יכולותיו,חוסר הסיפוק מלווה באי נחת, כעס, מרירות וטינה המלווה בהפרשה מתמשכת של הורמוני דחק המחלישים את מערכת החיסון. מערכת החיסון היא המערכת המגינה על הפרט במסע שלו לגילוי ומימוש הפוטנציאל שלו. מגינה מפני אויבים חיצוניים המנסים לפלוש אליו וערה לכל שינוי בסביבה הפנימית שלו, תוצאה של הדיוק הפנימי האישי. מערכת מתוחכמת עם רגישות לכל תא ותא מתאי הגוף, בהיענות אינסטינקטיבית השואפת לשמר את איזון הגוף על מנת שיהיה במלוא החוסן, וההנעה שלו. יכולת ההסתגלות שלנו היא האיכות הבסיסית הקובעת את חוסנה של המערכת החיסונית!!!

להמשיך לקרוא

נתינה וקבלה – בגבולות מזינים

במערכת חיה ,הטבע משמר ומארגן מידע בשדות אנרגיה, תוך כדי שינוי והתהוות מתמדת בעולם של השפעות גומלין. העברת המידע ותנועה בין שדות אנרגיה מתקיימת החל מהרמה הבסיסית ביותר התא החי, ועד לאורגניזמים מורכבים יותר כמו האדם.
הזנת המערכת האנרגטית על כל רבדיה, מאפשרת לברוא בריאות מיטיבה. בריאה בתהליך של גילוי עצמי, דינמי ומתמשך של צרכי ההזנה האישיים המאפשרים את הגדילה והצמיחה של האדם. המצב החומרי ביקום משתנה כל הזמן דרך מערכות של יחסי גומלין, בהתהוות מתמדת תוך כדי העברת מידע דרך נתינה וקבלה,זרימה והיענות אינסטינקטיבית לכל מצב תוך שיכ/חלוף מתמיד (שינוי,שכלול וחילוף) בתלות הדדית דרך יחסי הגומלין.

להמשיך לקרוא

בריאות ודרכי העיכול

הגישה ההוליסטית רואה את הפרט כמכלול שלם של מרכיביו הכוללים את הרבדים השונים: הגופני, השכלי הרגשי והרוחני המשקפים זה את זה,משלימים האחד את השני, משפיעים ומושפעים זה מזה. לוקחת בחשבון את כל מרכיבי האישיות והסביבה. הפרט כשלם צריך להיות מוזן בכל רבדיו ולכן צריך להתייחס לכל מרכיבי החוויה האנושית בבואנו לטפל במחלה. גישה זו תופסת בשנים האחרונות מקום חשוב יותר בטיפול בחולים בניסיון להגיע לשורש הבעיה.

ריפוי אמיתי מתרחש כשאנו לוקחים אחריות על ההזנה שלנו בכל ארבעת הרבדים תוך Floraכדי ניקוי חסימות – הפילטרים (האמונות) שאינם מאפשרים את הזרימה החופשית. רמזים לחסימות נוכל למצוא במציאות המשתקפת לנו ויותר בכך בבריאותנו. ההפרדה הנהוגה ברפואת המערב בין התפקיד הגופני למשמעות הרוחנית האנרגטית של האיבר לא מאפשרת הסתכלות עמוקה על השיבוש שמוביל לעיתים למחלה ולכן במקרים רבים לא מאפשרת ריפוי אמתי.

האדם כמערכת אנרגיה מורכבת המשתנה כל הזמן, משפיע ומושפע מסביבתו שאתה הוא מקיים יחסי גומלין מתמידים. חלק גדול מקשייו כמו גם מכוחותיו נובעים מאיזון או מחוסר איזון בין עולמו הפנימי וסביבתו. אנו פוגשים את העולם החיצוני כפי שהוא מעובד בידי המנגנון הנוירולוגי והפסיכולוגי שלנו. באינטראקציה שלנו עם הסביבה אנו כל הזמן עוברים כוונון ודיוק. שיקוף מעמיק יכול להתרחש רק דרך הסובב אותנו, ולכן אנו זקוקים לשיתוף, לחברויות ולשיקוף בעזרת האחר. שני אזורים באים כל הזמן במגע עם העולם. מערכת העצבים המדייקת אותנו כל הזמן בתגובה לסיגנל הנקלט בעזרת אברי החושים, והמעי הנחשב למוח השני,מגיב מידית דרך עולמנו הרגשי אינטואיטיבי . נמצא ש 95% מהנוירוטרנסמיטר (מוליך עצבי) סרוטונין ,מצוי דווקא בתאים ונוירונים במעי ורק 5% במערכת העצבים המרכזית. לסרוטונין תפקיד מרכזי בתחושות וברגשות הקשורים ל"מצב רוח" כגון התרוממות רוח, דיכאון, תוקפנות, התנהגות אימפולסיבית, תחושת התיאבון, שיכוך כאבים, הנאה, חרדות והפרעות אכילה.לא פלא שמערכת העיכול בהיותה רגישה כל כך לתמסורת האינטואיטיבית הרגשית בתוכנו ובין סביבתנו משקפת את ההתמודדות שלנו להתרחשויות בחיינו.

להמשיך לקרוא

Watch Full Movie Online And Download Gold (2016)

Watch Full Movie Gold (2016), Free Download Full Movie Gold (2016) Online , Gold (2016) English Subtitles , Free Streaming Movie Gold (2016).

Watch movie online Gold (2016) Free Online Streaming and Download HD Quality

Quality: HD
Title : Gold
Release : 2016-12-29.
Language : English.
Runtime : 120 min.
Genre : Adventure, Drama.
Stars : Matthew McConaughey, Bryce Dallas Howard, Edgar Ramírez, Timothy Simons, Michael Landes, Stacy Keach.

Kenny Wells, a modern-day prospector, hustler, and dreamer, is desperate for a lucky break. Left with few options, Wells teams up with an equally luckless geologist to execute a grandiose, last-ditch effort: to find gold deep in the uncharted jungle of Indonesia.

Incoming search term :

Gold
Gold English Subtitles
Watch Gold
Watch Gold English Subtitles
Watch Movie Gold
Watch Movie Gold English Subtitles
Watch Movie Online Gold
Watch Movie Online Gold English Subtitles
Watch Full Movie Gold
Watch Full Movie Gold English Subtitles
Watch Full Movie Online Gold
Watch Full Movie Online Gold English Subtitles
Streaming Gold
Streaming Gold English Subtitles
Streaming Movie Gold
Streaming Movie Gold English Subtitles
Streaming Online Gold
Streaming Online Gold English Subtitles
Streaming Full Movie Gold
Streaming Full Movie Gold English Subtitles
Streaming Full Movie Online Gold
Streaming Full Movie Online Gold English Subtitles
Download Gold
Download Gold English Subtitles
Download Movie Gold
Download Movie Gold English Subtitles
Download Movie Online Gold
Download Movie Online Gold English Subtitles
Download Full Movie Gold
Download Full Movie Gold English Subtitles
Download Full Movie Online Gold
Download Full Movie Online Gold English Subtitles